کتاب ها


معرفی کتاب

بهترین کتاب ‌ها آن‌هایی هستند که رابطه شما با خود و جهانتان را تغییر می‌دهند، و موجب بهتر شدن حال شما و ارتقای زندگی تان باشند.
 به همین جهت ما متخصصان سلامت روان، کتاب هایی را به شما معرفی می کنیم تا در کنار درمان های تخصصی روانپزشکی و روانشناختی، با مطالعه آن ها به خودتان کمک بیشتری نمایید.
بهترین کتاب ‌های روانشناسی، کتاب هایی هستند که می‌توانند باعث شناخت روان انسان و فهم او از خودش بشوند. هیچ انسانی نمی‌تواند فقط بر اساس تجربه‌های خود یا حرف‌های دیگران روانش را بشناسد. او نیاز دارد بخواند، فکر کند و با سنجش خود و شرایطش راه تغییر را باز کند.
.خواندن کتاب، عالی ترین روش میانبر در زندگی است


با «کتاب خوب» خواندن می‌توان به همه کمک کرد، حتی به کسانی که اکنون، مشکلی ندارند


کتاب درمانی چیست؟
 کتاب درمانی روشی مفید برای پیشگیری و اصلاح مشکلات فردی و بین فردی است. امروزه کتاب های بسیار مفیدی در زمینه مشکلات حوزه روان نوشته شده است.
کتاب‌درمانی سه مرحله‌ی شناخته‌شده دارد:
1. همانندسازی (فرد با داستان هم‌سو می‌شود)
2. پالایش روانی (فرد می‌تواند احساساتش را رها کند)
3. بینش درون (فرد افکار، احساسات و عملکردهای خودش را بازیابی و تجربه می‌کند)

کتاب های خودیاری و کتاب هایی که برای استفاده از مراجعان مفید هستند، نیاز به دانش تخصصی ندارند، و برای همه قابل استفاده اند. شما می توانید برای کمک بیشتر به خود در کنار خدمات
 تخصصی این مرکز، با مطالعه کتاب به بهبود خود و اطرافیان تان کمک کنید.

آیا خواندن یک کتاب خودیاری واقعاً می‌تواند به من کمک کند؟
توجه کنید که برای تجربه تغییر قابل‌توجه و بلندمدت، خواندن کتاب کافی نخواهد بود. خوانندگان باید راهکارهای توصیه‌شده در کتاب های روانشناسی و خودیاری را به‌طور مداوم تمرین کنند. البته برخی از خوانندگان، ممکن است بدون کمک یک درمانگر از کتاب سود ببرند. اما برای برخی دیگر افراد، مخصوصا در مشکلات شدید و مزمن، حمایت درمانگر برای تقویت راهکارهای کتاب و عملی کردن آن ها در زندگی مهم خواهد بود. در نهایت صرف‌نظر از اینکه آیا می‌خواهید از کتاب به‌تنهایی استفاده کنید یا همراه با یک درمانگر، مطالعه کتاب های خوب (نه کتاب های بازاری و روانشناسی زرد) همواره مفید هستند. در این صفحه این کتاب ها را پیدا می کنید:


کتاب های کمک درمانی (افسردگی، استرس، اضطراب، تروما، و...)
کتاب های موفقیت و توسعه فردی
کتاب های عشق و ارتباط

           زندگی خود را دوباره بیافرینید                        نسخه افسردگی را بپیچید                      مهار سگ سیاه افسردگی                 چگونه هیولای اضطراب خود را گرسنه بگذاریم؟